0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další příběhy
v destinaci

Střední Čechy – západ

Letní kulturní festival plný příběhů

Letní kulturní festival plný příběhů

Hudebních festivalů v Čechách lze navštívit spousty. Existuje však jeden, na který se nejen návštěvníci, ale i kapely a interpreti rádi vrací kvůli jedinečné atmosféře. Festival, který potěší milým rodinným a kultivovaným prostředím a komfortem. Festival, který dává prostor stávajícím i budoucím hvězdám a jejich příběhům. Festival, kde si návštěvníci neužijí "jen" kvalitní hudbu, ale také se dozvědí více o historii naší země a hradních památkách v Čechách, na Moravě a nově i na Slovensku. Seznamte se s letním putovním kulturním festivalem Hrady CZ.

Jak takový nápad ale vznikl? Organizátoři Viktor Souček a Michal Šesták se před realizací prvního ročníku festivalu nechali inspirovat různými festivalovými projekty odehrávajícími se v prostředí historických památek. Finální impuls přišel v momentě, kdy organizátoři zhlédli koncert skupiny U2 v rámci turné Elevation Tour na hradě Slane v Irsku. Stačilo toto zdánlivě jednoduché, avšak magické spojení – hrad a muzika – a nápad byl tu!

Pohodová atmosféra na Rožmberku.

Pohodová atmosféra na Rožmberku.

Kombinace moderní hudby a několik set let starých historických staveb se jevila jako něco zcela nového a neokoukaného, speciálně pak v České republice. Desítky či spíše stovky zachovalých hradů na poměrně malém území zde vždy měly velmi rozsáhlou tradici v podobě rodinných a školních výletů. Tak proč nespojit výlet ještě s hudebním zážitkem a rovnou v létě? Cílem pak bylo vybrat taková místa, která by byla pro návštěvníky lehce dostupná. Takto postupně vznikl koncept putovního festivalu, který se úspěšně rozšířil i o moravskou část a letos zcela poprvé i o slovenský hrad Červený kameň.

Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu.

Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu.

A ještě jeden příběh na závěr. Víte, že festival Hrady CZ má svůj „živý talisman“? Je jím kapela Monkey Business. Ta hrála již na všech ročnících festivalu s výjimkou jednoho konkrétního, který provázelo výrazně horší počasí. Pro festival Hrady CZ tak přítomnost této kapely, která zahraje i na letošním ročníku, funguje doslova jako magický amulet a příslib slunečných festivalových dní!

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím