0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další příběhy
v destinaci

Hradecko

Legendární rockový festival

Legendární rockový festival

Vyrazit si s partou přátel na Rock for People znamená nejen vychutnat si spoustu skvělé muziky, ale užít si dokonalou letní jízdu se vším všudy. Každoročně si o prvním červencovém víkendu ve Festivalparku v Hradci Králové dávají dostaveníčko kapely z celého světa. Mezi bezmála stovkou jmen v programu nacházíme legendy, které ovlivňovaly běh hudebních dějin, nejžhavější jména současné scény i nadějné mladé talenty, jež budoucnost teprve začínají psát.

Rock for People, jenž patří k nejstarším akcím svého druhu v České republice, se za dvaadvacet let existence stal jedním z největších tuzemských open air festivalů. První ročník se konal 19. srpna 1995 na atletickém stadionu v Českém Brodě a pro zajímavost na něm hrálo 18 kapel a navštívilo ho 1100 lidí. V současné době navštěvuje festival každoročně více než 25 000 návštěvníků a program čítá více než 100 kapel a umělců.

První ročník festivalu navštívilo 1100 návštěvníků, jejich počet od té doby vzrostl téměř pětadvacetkrát.

První ročník festivalu navštívilo 1100 návštěvníků, jejich počet od té doby vzrostl téměř pětadvacetkrát.

V průběhu posledních dvou dekád hostil Rock for People řadu slavných jmen světové muziky z nejrůznějších žánrů, mimo jiné Motörhead, Apocalypticu, The Offspring, Manu Chaa, The Progidy, Massive Attack či Faith No More a Muse. Díky progresivní dramaturgii představil festival českému publiku premiérově celou řadu umělců. K takovým se řadí třeba Selah Sue, Muse či Anna Calvi. K nezapomenutelným zážitkům patří dnes již legendární vystoupení Karla Gotta v roce 2013, jemuž nadšeně aplaudovalo přes 12 tisíc lidí. Nevšedním zážitkem bylo i vystoupení hrdiny akčních filmů Stevena Seagala, jenž se v Hradci v roce 2014 představil jako bluesový kytarista a zpěvák a nakonec kvůli pozdnímu příjezdu zahrál neplánovaně na scéně střechy autobusu.

The Offspring jsou jedním z hlavních taháků festivalu.

The Offspring jsou jedním z hlavních taháků festivalu.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím