0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 další příběhy
v destinaci

Ondra Fürbach

Jižní Čechy

Z prázdninového deníku

Z prázdninového deníku

1.- 5. července, Krašlovice Na začátku prázdnin jsem byl u babičky Marušky a dědy Vaška v Krašlovicích u Vodňan. Byla tam i Markétka a Toník. Krašlovice jsou malá vesnice, babička s dědou mají velkou zahradu a malé hospodářství. Chovají ovce, slepice, králíky a kachny. Mají také psa. Když bylo teplo, chodili jsme k řece a stavěli si rybníky. Řeka se jmenuje Blanice.V neděli jsem šel s prababičkou do kostela ve Skočicích na mši. Byla tam také pouť. U babičky a dědy jsem si hrál s Toníkem a Markétkou, četl si, koukal jsem na pohádky a také jsem pomáhal štípat dřevo. To mne docela bavilo. Babička Maruška ráda vaří česká jídla a má radost, když mi chutná. Ondra Fürbach (9 let)

10.července-22.července, Orlické hory

Ráno 10.července jsme vyjeli na chalupu do Říček v Orlických horách. Už jsme se všichni moc těšili. Cestou jsme se zastavili v Rychnově nad Kněžnou, protože maminka chtěla udělat velký nákup. Já s Jiříkem a tatínekm jsme se mezitím byli podívat na vlaky a potom jsme šli za maminkou, aby si pospíšila. Obědvali jsme v Děvětsilu. Hned odpoledne jsem začal stavět bunkr. V neděli ráno jsme jeli na mši do kostela do Neratova. Maminka pekla k obědu pstruha. Po obědě jsme byli na borůvkách. Protože bylo hezky, mohl jsem celé odpoledne stavět bunkr. V pondělí bylo horko, a tak nás maminka vzala na přehradu na Pastvinách. Na chalupě je spousta práce, takže náš táta s námi nejel. Také mu někdy pomůžu. Baví mne hlavně pracovat s majzlíkem. Naučil jsem se také trochu sekat a pomáhám nosit vodu. Každý den nás maminka honí na borůvky, peče koláče a dělá nám různé svačinky. Borůvky, které nesníme, zamražuje na zimu. V sobotu přijeli na návštěvu babička a dědeček. Přivezl je strejda Jan. Byli na obědě a na procházce. Odpoledne jsme jeli do muzea železnice v Rokytnici nad Jizerou. Jiříkovi i mně se tam moc líbilo. V neděli 18.července jsme šli do kostela v Rokytnici a po obědě jsme si udělali výlet na Anenský vrch. Cestou jsme si vyprávěli strašidelné pohádky. Jiřík se nesl v nosítku u táty. V pondělí přijel kamarád Vašík. Maminka jela do Prahy kvůli práci a zkouškám na koncert. Na chalupě jsme zůstali s babí a tatínkem. S Vašíkem jsme si hráli spolu s dětmi od sousedů a spali jsme také jednu noc ve stanu. Na chalupě se mi vždycky líbí. Můžu si tam hrát, dělat výlety, koupat se a také pracovat se dřevem.

Ondra Fürbach

25.července – 30.července, České Švýcarsko

Ráno 25.července jsem vyrazil s tátou do kempu v Srbské Kamenici. Srbská Kamenice leží v oblasti České Švýcarsko. Hned u kempu je rybník, ve kterém se budeme koupat a přímo v kempu je ohniště, kde budeme večer sedět a opékat buřty. Druhý den jsme vyrazili na hrad Šaunštejn. Je to skalní a loupežnický hrad. Jeden den jsme jeli na výlet k Divoké a Edmundově soutěsce. Bylo to moc pěkné. Na výletech jsme se také brodili vodou a koupali jsme se. Protože ale dost často pršelo, nemohli jsme lézt po skalách. I tak to bylo v Českém Švýcarsku moc pěkné. Líbila se mi příroda a užil jsem si to i s kamarády. 30.července jsme jeli domů do Prahy. Babička Hanička má 31.července narozeniny, ale protože jede s dědečkem do lázní, šli jsme v předvečer jejích narozenin na večeři do Pizzerie Siesta. Je tam dětský koutek a Jiřík si tam mohl i hrát.

10. – 19.srpna, Šumava

Ve středu ráno jsme vyrazili do Bohdašic u Kašperských hor. Tam začala naše další dovolená. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na výlet z Kašperských hor po cestě zlatokopů. Je to naučná stezka. Cestou jsme našli spoustu hub. V pátek ráno jsme jeli hrad Švihov. Střilel jsem z kuše a z luku. Hrad Švihov je vodní hrad. Na procházce kolem hradu jsme viděli živé vydry. V sobotu jsme jeli celá rodina na Modravu. Odtud jsme šli okruh kolem Tříjezerních slatí. Ušli jsme asi 12 km. Jiřík šel také velký kus pěšky. Jinak ho nosil táta. V neděli ráno jsme šli na mši do Kašperských hor. Maminka se vrátila s Jiříkem do domečku. My s tátou jsme šli sami na výlet, který jsem sám vymyslel. Trochu mi pomáhala maminka. Vylezli jsme na nejvyšší horu v okolí, na Zhůří, vyšli jsme také na Kozí hřbety. Cestou jsme viděli pomník havárie letadla z roku 1937. Došli jsme až na Horskou Kvildu, kde jsme si dali v restauraci Kofolu. Maminka pro nás přijela s Jiříkem autem a večer jsme si po večeři hráli. V pondělí jsme byli dopoledne všichni v domku a po obědě vyrazili na houby. Je jich tady hodně, ale také je jich dost červavých. Maminka je čistí a suší. Skoro každý den z nich také něco vaří. Večer musel náš táta odjet do Prahy kvůli práci. Maminka ho vezla na nádraží a já jsem hlídal sám Jiříka. V úterý jsme jeli do aquaparku v Sušici. Ve čtvrtek jsme jeli na výlet na Srní. Je tam obora s vlky, byli tam i příbuzní z Písku. Potom jsme se šli podivat na řeku Vydru. Dělali jsme závody s šiškama. Odtud jsme se jeli ještě podívat na Borovou Ladu na sovy. Tam už jsme byli sami s maminkou. Byli jsme tam až do večera, líbilo se nám tam. V pátek jsme museli sbalit všechno do auta. Pomáhal jsem mamince. Ta nás pak vzala ještě do aquaparku v Sušici a také jsme se zastavili na hradě Rabí. Ten už znám. Střílel jsem opět zluku. Odtud jsme jeli domů do Prahy.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím