0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 další příběhy
v destinaci

Sally Lukavská

Jižní Čechy

Prázdniny v Jižních Čechách

Prázdniny v Jižních Čechách

Na začátku prázdnin jsem jela na s kamarády na kola do jižních Čech. Bydleli jsme blízko Jindřichova Hradce. Sally Lukavská (9 let)

Byla nás tam velká skupina kamarádů a taky naše rodiče. Bydleli jsme na krásné hájovně na okraji lesní obory. Do hájovny jsme se všichni nevešli, protože nás bylo hodně. Proto jsem s kamarádkami spala ve velkém stanu. Jednou, když přišel velký déšť, tak nám do stanu začala téct voda a nemohli jsme tam spát. Tak jsme museli jít do hájovny a spali jsme s rodiči na zemi.

Sally Lukavská

Ráno při snídani jsem s kamarádkou Viki snědla skoro celou Nutellu. Naštěstí si toho nikdo nevšiml a tak jsme nedostali vyhubováno. Po snídani jsme jeli na kole na Červenou lhotu. To je zámek, který stojí uprostřed rybníku a vede k němu kamenný most. Zámek se mi moc líbil, protože je celý červený, má i červenou střechu a je to tam moc hezké. U zámku jsme si koupili suvenýry a hlavně kornoutek na zmrzlinu, do které jsme si sami natočili vanilkovou zmrzlinu. A protože nás nikdo nehlídal, tak si Matyáš natočil ještě jeden kopeček, i když se to nesmí. Cestou domů nás zastihl ukrutný déšť. Všude byly kaluže a polní cesta byla plná bláta a slimáků. Byla nám zima a mokro a kolo v blátě hrozně klouzalo. Naštěstí jsme měli bundy a pláštěnky. Když jsme přijeli do hájenky, tak jsme se ohřáli u zapáleného krbu a převlékli do suchého a teplého oblečení.

Sally Lukavská

Další den jsme se jeli koupat do pískovny. Bylo moc hezky a pálilo sluníčko. Moc jsme si to tam užili, hodně jsme plavali a to mám moc ráda. Plavu jako potápka, jsem víc pod vodou než na hladině. Hodně jsme si ve vodě hráli s kamarády, byli jsme tam asi 3 hodiny. Vzájemně jsme se potápěli a byla to velká legrace.

Sally Lukavská

Skoro poslední den jsme jeli vlakem do Nové Bystřice. Tam jsme se naobědvali a jídlo mi moc chutnalo. Potom jsme se rozhodli, že půjdeme do muzea automobilových veteránů. Mě se tam vůbec nechtělo, ale nakonec se mi to tam líbilo. Bylo tam spousta starých amerických automobilů, všechna auta byla obrovská a nablýskaná. Nakonec jsem dostala veliké americké lízátko.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím