0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další příběhy
v destinaci

© archiv Czech Tourism

Západočeské lázně

Energie z nitra země

Energie z nitra země

Když horníci v jáchymovském dole Svornost narazili roku 1864 na mocný pramen vody, ještě netušili, že tím začali psát novou kapitolu dějin lázeňství. Mezi tvrdě pracujícími chlapy se brzy rozkřiklo, že koupele v pramenech na dvanáctém patře dolu ulevují od bolesti a vracejí vydanou energii. Teprve objevy Marie Curie-Sklodowské na poli radioaktivity a pověst, která díky ní provázela jáchymovský smolinec, však daly podnět k založení léčebných radonových lázní – vůbec prvních na světě.

Mimořádná jáchymovská voda se rodí v hlubinách země, kde se radon mísí s podzemními prameny. Radon je zdrojem měkkého záření alfa, které má blahodárný vliv na regeneraci těla i nastartování imunitního systému. Pravidelné dvacetiminutové koupele vás během několika dní zbaví bolesti kloubů i svalstva a celkově zlepší fungování pohybového aparátu. A to nejenom po dobu lázeňského pobytu, ale i na několik měsíců po něm.

Při snowtubingu ve skiareálu Novako si užijete spoustu legrace. © David Marvan | archiv Czech Tourism

Při snowtubingu ve skiareálu Novako si užijete spoustu legrace.

V zimním období představuje Jáchymov díky své poloze pod nejvyšším vrcholem Krušných hor výhodnou základnu pro milovníky lyžování. K dolní stanici lanovky skiareálu Klínovec se pohodlně dostanete skibusem a daleko to není ani na svahy center Plešivec, Neklid, Novako nebo na německou stranu hor do rezortu Fichtelberg. Kde jinde si během jednoho dne zalyžujete na upravených svazích u nás a v zahraničí?

K výbavě zdejších lyžařských center samozřejmě patří skibary, servisy, dětské parky, půjčovny a lyžařské školy. Vedle lyžování můžete vyzkoušet i další sněhové radovánky jako třeba snowtubing v areálu Novako nebo sáňkařskou dráhu na Klínovci a Fichtelbergu.

Okolní lesy jsou navíc protkané 120 kilometry upravených běžeckých tratí, které si oblíbila i řada českých reprezentantů v běhu na lyžích a biatlonu. Pokud vyrážíte na běžky s dětmi, vydejte se s nimi z Božího Daru po okruhu Ježíškova cesta. I delší 12 kilometrový okruh dětem díky řadě zajímavých úkolů rychle uběhne. © Sandro Lindner S-Print Annaberg | archiv Czech Tourism

Okolní lesy jsou navíc protkané 120 kilometry upravených běžeckých tratí, které si oblíbila i řada českých reprezentantů v běhu na lyžích a biatlonu. Pokud vyrážíte na běžky s dětmi, vydejte se s nimi z Božího Daru po okruhu Ježíškova cesta. I delší 12 kilometrový okruh dětem díky řadě zajímavých úkolů rychle uběhne.

Po lyžování najdete odpočinek v lázeňském aquacentru, které se může pochlubit bazénem se dvěma plaveckými drahami (25 m), malým bazénkem pro děti s vodopádem, aquafitness, tobogánem, Whirlpoolem, Kneippovým chodníkem, finskou saunou nebo kryokabinou. Nebo se v unikátním Radium Palace z roku 1913 oddejte některé z relaxačních procedur – třeba suché uhličité koupeli, která je jednou z nejlepších regeneračních me­tod.

Ke svému lázeňskému pobytu se inspirujte na webových stránkách Svazu léčebných lázní ČR nebo Sdružení lázeňských míst ČR.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím