0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další příběhy
v destinaci

© archiv Czech Tourism

Západočeské lázně

V zimě zahřejí nejvíc

V zimě zahřejí nejvíc

Plánujete-li cestu do Karlových Varů, pak jsou zimní měsíce tou nejlepší volbou. Sněhem zasypaná Tržní kolonáda jako by se vyloupla z pohádky a osvětlené nábřeží říčky Teplé láká k romantickým procházkám. Poklidnou atmosféru nejznámějších českých lázní si v tomto období vychutnáte plnými doušky. V zimě vás totiž Vary zahřejí nejvíc.

O přesném počtu karlovarských léčivých pramenů se vedou diskuse, stejně jako o tom, jestli mezi ně počítat i proslulou Becherovku. Že je malebné údolí říčky Teplé místem s největší koncentrací léčivých vod na světě, ale nezpochybňuje nikdo. Jejich blahodárný účinek na jaterní, střevní a žaludeční potíže za dlouhou historii Karlových Varů vyzkoušela plejáda slavných osobností včetně ruského cara Petra Velikého nebo literárního génia Johanna Wolfganga Goetha, jehož busta zdobí nábřeží u slavného grandhotelu Pupp.

Možnosti relaxačních a léčebných procedur jsou v Karlových Varech takřka nevyčerpatelné. © David Marvan | archiv Czech Tourism

Možnosti relaxačních a léčebných procedur jsou v Karlových Varech takřka nevyčerpatelné.

Zatímco v Goethových časech zahrnoval lázeňský pobyt maximálně koupele a procházky po okolí, dnes můžete využít téměř nekonečných možností léčebných i relaxačních procedur. Jejich kompletní nabídku najdete přehledně na webu města rovnou i s jednoduchým rezervačním systémem. Pokud se chystáte ve Varech strávit delší dobu, doporučujeme vybrat si některý z hotelů vybavených vlastním wellness centrem – dosáhnete tak na zvýhodněné ceny a speciální služby.

Zimní Vary ale nejsou jen skvělým místem pro odpočinek. Milovníci aktivní dovolené to odsud mají sotva půl hodiny do největšího krušnohorského skiareálu Klínovec s více než 18 kilometry sjezdovek nebo Funparkem plným překážek pro vyznavače freestylu. Na běžkaře čeká více než 50 kilometrů udržovaných tratí nebo možnost vydat se Krušnohorskou magistrálou po hřebeni s nejkrásnějšími výhledy do kraje. Z Klínovce se skibusem se snadno dostanete i na německou stranu Krušných hor do moderního areálu Fichtelberg, který láká mimo jiné na přírodní ledovou dráhu a 9 klasifikovaných sjezdovek.

Krušnohorské sjezdovky jsou z centra Varů sotva půl hodiny cesty. © David Marvan | archiv Czech Tourism

Krušnohorské sjezdovky jsou z centra Varů sotva půl hodiny cesty.

Vedle fyzické kondice jsou Vary ideálním místem i pro rozšíření kulturních obzorů. Místní Galerie umění schraňuje jednu z nepozoruhod­nějších modernistických sbírek v Čechách se skvosty od Emila Filly, Josefa Čapka, Toyen či Jindřicha Štýrského. Skuteční fajnšmekři si přijdou na své v centru současného umění ve Vile Becher. Secesní sídlo ale stojí za zhlédnutí bez ohledu na váš postoj k aktuální výtvarné produkci. Expozice o rodu Becherů instalovaná v architektonicky cenných interiérech vás přesvědčí, že namíchání oblíbeného likéru rozhodně není jedinou věcí, kterou se členové rodiny zapsali do historie.

Ke svému lázeňskému pobytu se inspirujte na webových stránkách Svazu léčebných lázní ČR nebo Sdružení lázeňských míst ČR.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím